суботу, 9 лютого 2019 р.

Урок літературного читання в 4 класі


Урок літературного   читання  в  4  класі.
Тема: Незвичайна дружба . Григір Тютюнник  Ласочка.
Мета: ознайомити з життям і творчістю Г. Тютюнника, з оповіданням про життя тварин  розкрити  причинно – наслідкові зв язки  дружніх стосунків людини і дикого звіра; вчити із розумінням ставитися до « братів наших менших»; вдосконалювати уміння швидко орієнтуватися у тексті, ділити його на частини; виховувати спостережливість, чуйність, любов до тварин.
Обладнання: шість кольорових мислячих капелюхів Едварда де Боно,картки.

                                              Хід уроку
І.Повідомлення теми і мети уроку.
Які у дітей передбачення щодо теми уроку?( діти висловлюють свої передбачення).
ІІ.Робота над оповіданням Г.Тютюнника «Ласочка».
1.Повідомлення про життєвий і творчий шлях письменника.
2.Знайомство з оповіданням (читає вчитель).
3.Словникова робота( слова на картках)
Припутень,підзолочений, скімлення,дзяволить, пильнував, галуззя, потоваришували,дрібушить,вухами пряде,замолотила, заскімлили, туркотіли,супроти).
4.Читання способом Ти – мені, я – тобі.
5Аналіз змісту з елементами вибіркового  читання.
·        Знайти опис ранку.Які звуки сповіщали про його прихід?
·        З чого видно ,що Арсен був досвідченим знавцем рідного краю?
·        Що він почув за спиною? А що він робив у цей час?
·        Кого Арсен побачив?
·        Знайти опис лисеняти.
·        За що воно сподобалося Арсенові?
·        Як Арсен назвав лисеня?
·        З чого видно, що Ласочка бала розумною ,терплячою,  спостережливою?
·        Чого навчилося Лисеня в Арсена? Як Ласочка допомагала рибалці?
·        Знайдіть опис зими.
·        Чи згадував Арсен про Ласочку?
·        Кого побачив знову Арсен на кручі?  Прочитайте.Чи впізнав Арсен  Ласочку в дорослій лисиці?
·        Які почуття він виявляв під час спілкування з Ласочкою?
·        Як тепер Арсен рибалив?
6.Складання плану оповідання.
1.Ранок.
2.Незвичайний гість.
3Друзі – рибалки.
4.Довга зима.
5.Ласоччина  родина.
7.Червоний капелюх.Сполучити  прикметники Які характеризують Арсена і Ласочку.
Л                    турботливий                            А
А                     розумна                                  Р
С                     спостережливий                     С
О                     скромна                                  Е
Ч                     небагатослівний                      Н
К                     доброзичлива
А                     терплячий
                       терпелива
                       веселий
                       ненабридлива
                       спостережлива
                       метка
                       щедрий
8.Жовтий капелюх(тестова робота)
9.Зелений капелюх(творча робота) На кожну букву придумати  прикметник.
                                                             Л
А
А                                                           С
Р                                                           О
С                                                           Ч
Е                                                           К
Н                                                           А
10.Синій капелюх. Діти роблять висновки про незвичайну дружбу дикої тварини і людини. Дають відповідь на запитання з початку уроку.
Чи справдилися передбачення?
ІІІ. Підсумок уроку. Чорний капелюх. Що негативного було у оповіданні?
ІY.Домашнє завдання. Переказувати текст.